Ožujak 28, 2024, 14:17:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Povratne pumpe  (Posjeta: 12265 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Povratne pumpe
« u: Studeni 04, 2016, 06:51:09 prijepodne »
Molio bih sve da ako imaju review vezan za povreatne pumpe da stave ovdje. Hvala.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2016, 17:38:37 poslijepodne od Slim_okrug »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Povratne pump
« Odgovori #1 u: Studeni 04, 2016, 07:16:44 prijepodne »
Proizvodac: Jebao
Model: DC6000
Vrijeme koristenja: 1 godine i 6 mjeseci
Ocijena: 6/10


Jebao je mislim svima poznat kao proizvodac jako dobre opreme s aspekta ono sta ti pruza a za koje novce i mislim da ce se vecina sloziti s tim. Sama pumpa je robusna jako kvalitetno izradena bar iz vani tako izgleda. Sam izgled pumpe je eye candy onako lipe plave boje i bas onako lipo izgleda u sumpu. Pumpa je DC verzija koja dolazi s kontrolerom na kojem se uz odabir brzine nalaze jos 2 opcije feed mode i lock speed. Dakle s ovim prvim pumpa ide u standby mod na 10 min kada target feedate bilo koralje ili ribe. Drugi mod je kada odaberete brzinu lockate je tako da stiskanjem botuna za povecanje i smanjenje brzine pumpa ne reagira. Iako je deklarirana na 6000 l/h ja sam je drzao na 3000 l/h. Na toj brzini je pumpa doslovno necujna. Kada je dignete na max onda se malo cuje ali nista strasno. Pumpa me sluzila besprijekorno godinu i po dana i zbilja nemam nikakve zamjerke osim te da su mi 2 proizvoda od Jebao otisla u periodu od mjesec dana. Ne kazem da i druge ceka ista sudbina ( cak sam i prije dva dana opet narucio Jebao stream pumpu novi model koji je navodno izbjegao sve boljke koje su do sada imali pa zivi bili i vidjeli :D ) ali eto mene je pogodila ta nesreca i zato joj dajem 6 od 10 inace bi bila definitivno cista desetka. Jos jedna stvar. Kada stavite na 3000 l/h osobno mislim da to nije 3000 jer imam sada newjet 3000 i razlika snage i kolicine mora u povratu je bar za duplo u korist newjeta.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2018, 15:14:34 poslijepodne »
  Slim_okrug kakvo je iskustvo sa  newjet 3000 od zadnjeg postasa jebao pumpom ?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2018, 15:51:43 poslijepodne »
Od dana od kada je stavljena u pogon doslovno sam zaboravija na nju. Bez i jednog problema tiha i pouzdana. Takoder od kada je stavljena u pogon nije ciscena a performanse nisu pale. Tolla preporuka pumpa vridi svake lipe.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #4 u: Travanj 08, 2018, 10:19:44 prijepodne »
prvo sam kupio pumpu Hydor 2800 za koju sam smatrao da je preglasna... osim "glasnoće" problem je bio u mrežici koja se lako zaštopala, no to sam riješio tako da sam mrežicu maknuo i sve je bilo ok. prije 2 mjeseca kupio sam na akciji Sicce syncra silent 2,5, vjerujući da je tiša pošto je silent.. e pa nije. ostale karakteristike bi bile iste, no, eto... ta buka je manja na strani Hydor pa da eventualni kupci znaju.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #5 u: Travanj 08, 2018, 13:52:15 poslijepodne »
To onda ovisi od modela do modela, ili je nesto drugo u pitanju. Pred vise od 2god sam kupio isti taj model, syncra 2.5, 40w, ima tihi sum dok radi kao svaka pumpa ali tisa je od skimera koji je isto prilicno tih, a sto je najbitnije nista se necuje van dok je ormaric zatvoren. Ako je stvarno jako glasna mislim da nesto nije u redu s pumpom.  Slobodno dodi pogledat ovu ako hoces pa mozda uspijes reklamirat svoju nazad

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #6 u: Siječanj 17, 2019, 16:35:13 poslijepodne »
Proizvodac: Newjet
Model: 3000
Vrijeme koristenja: skoro 3 godine
Ocijena: 10/10

Posto se forum budi sta u meni budi opet entuzijazam za pisanjem ( neki ce rec evo ga opet  :D ) tako san lista malo sta se pisalo i naisa na ove teme vezane za opremu i vidim niko nista ne pise niti pita pa kazem idem napravit novi review opreme koju ja koristim.

Dakle radi se o NewJet povratnoj pumpi serije 3000. U pogonu je skoro 3 godine pa mogu rec da sam jako dobro testira ovaj uredaj ako mogu uopce rec da sam testira jer na taj proizvod sam iskreno i zaboravija sta oce rec da je nisam niti pogleda niti ocistija od kada je u pogonu. Sadrzaj same kutije je i vise nego zadovoljavajuci. Sve zive kombinacije za bilo koju cijev su unutra. Sama izrada pumpe je na visokom nivou. Robusna i teska pumpa koja samim uzimanjem u ruku daje dojam kvalitetnog proizvoda.

Pumpa sama po sebi nije fancy komad opreme ono tipa imam kontroler pa cu sad stavit da povrat bude 2843 l nego ima mali switch na usisu pumpe di stelis onako odprilike. Funkcionira kao prozor ako se tako mogu izrazit. Dakle kada se ide u minus onda se povlaci plastika koja ne omogucava veci odnosno manji usis samog mora/vode. Pumpa u radu je jako tiha mogao bi rec necujna sta jako doprinosi samoj ocijeni ovog fantasticnog proizvoda. Rekli bi u nas stari jednom BMW uvijek BMW tako i za NewJet. Kod mene osobno ni jedan drugi proizvodac nece u tank sta se tice povratnih pumpi osim njih. Imam dvije jedna glavni povrat koju sam opisao i jedna za RO spremnik. Imao Sicce u RO spremniku i to silent verziju koje je sve samo ne silent ( dakle cuje se poprilicno a i crkla je nakon 6 miseci sta za jedan Sicce koji glasi kao ok proizvod nikako ne ide na cast ).

Kao zakljucak tu je fantasticna cijena iste koja je jeftinija od Jebao pumpe koju sam imao za 30% a ako ste citali ovu temu onda znate koliko je trajala.

Topla preporuka svima za NewJet bi stavija i onu stvar u vatru bez problema  :-[

Do sljedeceg javljanja !

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2019, 21:27:56 poslijepodne »
Da, i ja imam odlična iskustva s tom pumpom, više od 8 godina. Jednu trenutno čak koristim kao skimer pumpu.  :)
Veliš da se kod tebe ne čuje, kod mene ipak ima jedan duboki prigušeni šum kao tiho brundanje.

Ono što bih ja naveo kao manu u današnje vrijeme DC pumpi je potrošnja od nazivno 55 wata dok moja nova povratna Jecod (bivši Jebao) od 4000 l/h troši na max 30 wata a trenutno radi na najmanje pa vjerojatno troši nešto više od 20 w.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #8 u: Siječanj 18, 2019, 22:43:54 poslijepodne »
Daaa, New Jet su jeeebeno dobre pumpe..godinama raubao, tihe, pouzdane.. odlične!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #9 u: Siječanj 19, 2019, 11:41:06 prijepodne »
Nego, nisam ih vidio dugo u Zg dućanima, prije par godina imao ih je još Pet centar... Jel zna netko gdje ih se još u Zg može nabaviti?

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2019, 17:56:49 poslijepodne »
Nisam siguran da li se radi o istim pumpama jer kad upisem newjet meni izabcuje pumpe newjet i newajet, to su promjenili naziv ili? Newa jet pumpe drzi zoo city ako su to te iste, ovako po njima mi se ne cini da su nista posebno..slim okrug moze slika te pumpe ako nije problem?

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Povratne pumpe
« Odgovori #11 u: Siječanj 20, 2019, 11:41:55 prijepodne »
Nisam siguran da li se radi o istim pumpama jer kad upisem newjet meni izabcuje pumpe newjet i newajet, to su promjenili naziv ili? Newa jet pumpe drzi zoo city ako su to te iste, ovako po njima mi se ne cini da su nista posebno..slim okrug moze slika te pumpe ako nije problem?
To su ti te pumpe i drago mi je čuti da ih hvale jer sam moju sinoć odpakirao :)