Ožujak 29, 2024, 07:52:23 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nešto crno na zlatnoj  (Posjeta: 1878 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Nešto crno na zlatnoj
« u: Veljača 26, 2015, 11:17:23 prijepodne »
Ukratko, Zimi držim zlatne iz jezerca u podrumu s obzirom da je ono preplitko. Sve bilo ok do nedavno, kada sam primijetila da jedna zlatna kilavi. Bilo je to prije otprilike tjedan dana. Bilo mi ju žao, pa sam ju stavila u grijani i ciklirani akvarij sa svom opremom u kojem su mi pajčolanke.
Jedan cijeli dan sam ju polako prilagođavala na višu temperaturu (od 3-4 u zimovalištu, do 20 kod pajčolanki) i druge parametre vode.
Imala je columinaris i vidno mršava(razlog zbog čega sam ju vadila iz hibernacije), rješavala columinaris sa solju, nestalo, pa pojavilo, pa tretirala sa Eassy life, multicura po njihovom uputstvu. Columinaris riješili.
Do vremena završetka tretmana riba nije jela, većinu je vremena mirovala.
Nakon završene kure, koja je bila u ponedjeljak riba je počela jesti, aktivna je. Dan nakon kure zlatna je dobila ICH. On me ne brine, proceduru za njega znam.
Razlog teme je "nešto crno" što joj se pojavilo na trbuhu i jednoj peraji. Najbolje što bi ju mogla opisati je plijesan, možda? Samo što je tamnije i sumljam da bi se dalo maknuti mehanički.. 
slika je loša... no kako je zlatna narancasto-crvena ono crno se manje više vidi..
Što je to i kako izliječiti?
Inače akvarij ima 30l, cikliran oko pola godine, a u njemu su 2 pajčolanke i mali karas, uz ovu bolesnu zlatnu. Znam, mali akvarij, ali za zimovanje je dovoljan, i dio vode se mijenjao često. Ostali stanovnici su u redu, nema ICHA niti onog crnog. Tobože mali karas ima nešto crnog na perajima, ali mislim da je to pigment jer je tamniji.



Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Nešto crno na zlatnoj
« Odgovori #1 u: Siječanj 30, 2016, 12:55:03 poslijepodne »
Nisam stručnjak ali mislim da ima neke ranince po tjelu.To je bilo moje mišljenje.Vidjećemo da li će još neko znati šta joj je.
volim ribice

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Nešto crno na zlatnoj
« Odgovori #2 u: Siječanj 30, 2016, 20:09:56 poslijepodne »
Tema je gotovo godinu dana stara. Ne diži prastare teme.
Pazi na to ubuduće, pogotovo kada nemaš nešto konstruktivno za reći.

Glede zlatne, uginula je  nedugo nakon objave teme. Nisam uspjela naći što joj je zapravo bilo. Nije imala nikakve rane po sebi.