Ožujak 29, 2024, 08:09:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: tropski u morski  (Posjeta: 1445 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Matija86

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Gorica
tropski u morski
« u: Srpanj 14, 2014, 14:51:04 poslijepodne »
Pozdrav molio bi za pomoc kako iz slatkovodnog napravit morski. Znaci imam akvarij 120x50x50 rasvijeta 2x54w t5 vanjski filter tetratec 1200. Dal moze to funkcionirati bez busenja akvarija i sumpa? Sto mi je sve potrebno od opreme i ako se zna neka okvirna cijena. Hvala

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: tropski u morski
« Odgovori #1 u: Srpanj 14, 2014, 18:35:20 poslijepodne »
Imas mnogo postova na slican nacin koji ti je potreban odgov. Uglavnom mozes napraviti dosta toga, imas vise solucija. Mozes imati sump i busiti rupe a i nemoras. Stim da naravno imas prednost neku sa sumpom nego bez. Ali moj ajvarij fukcionira preko godinu dana bez sumpa, a znam ih jos na isti nacin. Uglavnom, vanjski filter ti nije potreban, ne vrsi nikakvu filtraciju u akvariju, osim ako ga bas zelis iskoristiti za neke osnovne stvari, npr aktivni ugljen, fosfat i td.. sto se tice lampi, slabo je to, trebaju ti jos najmanje 2 lampe tolike, znaci da imas recimo 4x 54w za pocetak a s vremenom ubacis i pojacas ledicama, to nebi bila losa kombinacija, tako je kod mene.

A sad oko novaca, to je uvijek pitanje u morskoj tesko za reci. Koliko para toliko i muzike, sve ovisi o tebi. Naravno i sa manje novaca mozes doci do dobrog morskog, a sa vise da nepricam. Koliko bi ti okvirno ulozio, tj koliko si zamisljao dati novaca, pa cemo ti mi odgov malo detaljnije?

Offline Matija86

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: tropski u morski
« Odgovori #2 u: Srpanj 14, 2014, 18:41:56 poslijepodne »
ma neznam ni okvirno a kaj bi mi trebalo od opreme za tu dimenziju da ne busim akvarij?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: tropski u morski
« Odgovori #3 u: Srpanj 15, 2014, 00:00:51 prijepodne »