Travanj 19, 2024, 18:00:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: novak u morskoj  (Posjeta: 1493 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JokerST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Split
novak u morskoj
« u: Lipanj 08, 2014, 19:59:46 poslijepodne »
bok, imam akarij od 86 litara (cca) dimenzija 70x35x35,trenutno je slatkovodni ali ne zadugo  :D , ovako već sam pročita da mogu zaboravit na vanjski filter JBL cristalProfi e701 ali zanima me mogu li ga ikako iskoristiti? dalje zanima me di mogu uzet zivi kamen (tropski) u splitu ili preko nekog web shopa, koji skimer mi je preporucate i koliko bi nemica moga imat
fala puno svima na odgovorima
Keep Scrolling :AkTer:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: novak u morskoj
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2014, 21:57:27 poslijepodne »
Vanjski filter mozes koristiti, puno se pisalo o tome, pa pogledaj malo pazljivije.

Vecina ga (ipak) ne koristi, s obzirom da se filtracija morskog akvarija ipak odvija na nekim drugim mjestima, ali za ugljen, po4, kao vid mehanicke filtracije (ako ti ga se da vrlo cesto i redovito cistiti).....moze mu se naci primjena.

Osobno, s obzirom da je filter taj koji je, mislim da je u njemu "zarobljeno" dosta kapitala, pa ga mozda prodati i te novce preusmjeriti na nesto sto je daleko potrebnije i nije losa ideja.

Za kamen, najbolje male oglase, a jos bolje nekog poznatog i pouzdanog zamoliti da ti to rijesi. Mislim da split ima ljude koji ti itekako mogu oko ovoga pomoci.

Sto se shopa tice, ostaje ti keramika, a za bas zivi kamen, jedini (ako se smije reklamirati) kojem bih ja vjerovao je CMA. Iz iskustva, mojeg, i dosta ljudi, ne nasjedaj na povoljne prilike, hrpe kamenja za sitne pare, budi dobro siguran sto uzimas, i budi to spreman i dobro platiti.

Koliko nemica, to je individualna stvar, neznam zasto vise njih nebi moglo biti u tom akvariju. Jedini razlog je teritorijalnost, ganjanja i tuca, to nije pravilo, ja ih npr. imam 4 komada (2 para), i bez ikakvih problema u ovom akvariju. U starom akvariju (200L) je bilo povremenih sukoba. Mozda najbolje ici na jedan par, 2 komada i miran si.

Skimmer, opet individualno, ali kao i za kamen, budi svjestan da dobar skimmer i kosta, moze se pronaci starijih modela (ali jednako dobrih) i za sitnije novce, ali u pravilu, skimmer ce ti biti velika investicija.

Racunaj da ti treba i jos hrpa stvari osim ovoga za sto si pitao....

Offline JokerST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Split
Odg: novak u morskoj
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2014, 22:28:42 poslijepodne »
hvala, koje bi marke skimmera preporučili ii jesu li cijene šta niže francuskoj ili španjolskoj nego u nas
Keep Scrolling :AkTer:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: novak u morskoj
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2014, 22:40:51 poslijepodne »
za cijene neznam, a sto se preporuke tice, sve ovisi u kojoj cjenovnoj kategoriji te zanimaju skimmeri.


Offline JokerST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Split
Odg: novak u morskoj
« Odgovori #4 u: Lipanj 09, 2014, 12:36:07 poslijepodne »
neki srednji cjenovni rang, jedina stranica na kojoj sam naša skimmere prodava la ih je za 2000+,koji shopovi ili stranice uopce drze skimmere jer ih u ST nigdi nsian vidio
Keep Scrolling :AkTer: